Koľko celebrít sa zmestí na jednej tabuli?

Autor: Malgorzata Wojcieszynska | 4.3.2011 o 8:19 | Karma článku: 9,52 | Prečítané:  1511x

„Ty ho nepoznáš???!" opýtala sa ma kamarátka, ktorú som stretla na oslave 5. výročia denníka SME. Bolo to len krátko po tom, čo som prišla na Slovensko. Pre mňa to bol nový svet, ktorý som spoznávala po boku manžela. Potešilo ma, keď som stretla moju známu. Prisadla som si k nej a jej priateľovi k stolu, pri ktorom sedel ešte niekto. Keď ich spoločník odišiel, ponúkla som jeho stoličku môjmu manželovi. „Veď ja neviem, čo mám rozprávať, aké slová používať, aby som urobila dobrý dojem a ty hovoríš, že ten pán už odišiel?!" nemohla uveriť moja známa. Bola som tu nová a nepoznala som slovenské celebrity. Navyše s manželom sme nemali televízor a tak som spoznávala Slovensko prostredníctvom kníh a rozhlasu. Keby sa ten pán ozval, možno by som ho spoznala podľa hlasu? Na moju otázku, kto to bol, kamarátka odpovedala: „Veď to bol Milan Lasica!".  

 

Keď človek príde do inej krajiny je ako tabula rasa (nepopísaná tabuľa) - musí sa veľa učiť, aby spoznal realitu a ľudí, ktorí ju ovplyvňujú. Na druhej strane nie je zaťažený a vníma svet ináč. Postupne som začala moju tabuľu zapisovať. Ešte sa mi stávali podobné situácie, ako tá s tým pánom, ale už zriedkavejšie.

Na začiatku sa mi ťažšie ukladali v hlave ženské priezviská, lebo všetky zneli podobne: „...ová". Raz nám domov zavolala nejaká pani a chcela sa rozprávať s mojim manželom. Keďže nebol doma tak som si vypýtala jej meno. „...ová" - znela odpoved. Poprosila som ju, aby meno zopakovala. „...ová" zareagovala nervózne. Asi bola dosť prekvapená, že ju nepoznám. Neskôr som sa dozvedela, že je to žena istého veľmi populárneho rockera. Nebudem uvádzať jej meno, lebo medzi tým sa všetko zmenilo a roker ma novú „...ovú". Tak ako to už v šoubiznise chodí.

Dnes už poznám veľa mien zo slovenského sveta. Poznám meno nielen Milana Lasicu, či iných významných osobnosti, ale aj Nory Mojsejovej (už máme doma televízor!).

Pred 15-timi rokmi takmer nepopísaná tabuľa, dnes dosť zaplnená.

Neviem do akej miery sú naše tabule obmedzené na počet mien, ale tak pre istotu bulvár nekupujem. Ani tu, ani v Poľsku - mojej rodnej krajine. Aby som mala na mojej tabuli miesto pre mena, čo niečo znamenajú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.

SVET

Najvyšší kostol na svete ohrozuje ľudský moč

Ľudí neodrádza polícia ani vysoké pokuty.


Už ste čítali?