Láska k internetu

Autor: Malgorzata Wojcieszynska | 28.8.2013 o 12:54 | Karma článku: 7,05 | Prečítané:  599x

Detské tvorivé dielne. Miestnosť na umelecké aktivity plná detí. Všetky majú sklonené hlavy nad stolmi. Tvoria umelecké diela? Nie, ťukajú do mobilných telefónov, či počítačov, lajkujú fotky na Facebooku a podobne. „Prečo ja? Nechcem! Musím?" reagujú niektoré deti na pokyny vedúcej tábora. V skupine chýba 9-ročný chlapec.

Ten sa už hodinu prechádza vonku nervóznym krokom biznismena s telefónom pri uchu. Ťažko vykúzliť pracovnú, či spoločenskú atmosféru, aby deti prežívali „tu a teraz". Po niekoľkých dňoch sa to podarí. Po tábore organizátori dostávajú od účastníkov pozitívne správy, ako sa im týždeň strávený v skupine páčil: „ďalší tábor by sa mohol uskutočniť hneď teraz, nechcem čakať do budúceho roka"...

A ako to je s dospelými? Poznávací zájazd pre novinárov z rôznych krajín. Program turistických atrakcií výborný. „Musíme sa toho zúčastniť? Najradšej by som išiel spať, lebo zajtra budem unavený". Počas spoločných besied vládne skôr mlčanie. Na stoloch laptopy alebo mobilné telefóny.

Konverzácia je ťažká vec, lebo to chce iniciatívu a angažovanosť. Útekom je virtuálny svet. Ten vyžaduje menej ako reálny človek. S odstupom času to účastníci zájazdu hodnotia pozitívne. Predsa len sa podarilo prežiť niečo reálne.

Neviem, možno na niektorých ľudí virtuálny svet pôsobí tak silno, že sa nevedia vžiť do toho skutočného? Keby bola taká diagnóza, tak v takom prípade by sa dalo parafrázovať slová z Biblie, kde sa hovorí, že nie peniaze, ale láska k nim je koreňom všetkého zla a pre dnešný svet by aktuálna mohla byť veta: „Koreňom všetkého zla (pocitu prázdna, neschopnosti žiť reálny život) nie je internet, ale láska k nemu".

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?